Jste zde:

   FAQ

Datová média Čistící prostředky
Kabely
GSM
Dataswitche Počítačové doplňky
Multimédia Pásky
Polohovací zařízení
Tonery
  Inkousty Kancelářské potřeby

DATOVÁ MÉDIA

  CO ZNAMENÁ, KDYŽ JE U CD UVEDENO SLOVO "PRINTABLE"?
Jedná se o vrchní vrstvu CD, která je nepotištěná, je většinou bílé barvy. Tato vrstva je vhodná k potištění ve speciálních tiskárnách. "Printable" znamená potištitelný, polepitelný.

  JAKÁ JE ŽIVOTNOST CD MÉDIÍ?
U CD-RW médií je běžně udávaná doba životnosti 30 let. CD-R média se poslední dobou v tomto parametru dost zlepšila a dnes se odhaduje životnost vypálených dat na 70 až 200 let. Spíše než pojem životnost se u CD-RW médií uvádí počet přepisů a to je až 1000krát.

  JAKÝMI VRSTVAMI JE TVOŘEN CD-R DISK?
- polykarbonátový základ disku,
- předlisovaná drážka,
- záznamové barvivo,
- reflexní fólie,
- ochranná lakovaná vrstva.

CO JE TO "DRÁŽKOVANÝ POLYKARBONÁT"?
Je to plast podobný tomu, ze kterého se vyrábějí plastové čočky do brýlí. Drážkování zaručuje správné vedení paprsku.

CO ZNAMENÁ, KDYŽ JE U CD-R MÉDIÍ VERBATIM DATALIFE, 700 MB, 50-PACK SPINDL SPECIFIKACE BARVY "PASTEL"?
Slovem "Pastel" je vyjádřena barva vrchní vrstvy u CD-R médií. Je to podobné jako Color u médií Verbatim DataLife Plus. Barva je trošičku bledší, není tak sytá. V případě specifikace Color jsou CD v sytě barevném provedení, u Pastel pak ve světle barevném provedení.

NAHRADÍ JEDNOTKY DVD MECHANIKY CD-ROM?
Ano, očekává se, že jednotky DVD v budoucnosti nahradí mechaniky CD-ROM, protože jednotky DVD-ROM dovedou číst i disky CD-ROM a v řadě případů lze také zapsat disky CD kompatibilním typem jednotky DVD.

JSOU DISKY CD-R KOMPATIBILNÍ S JEDNOTKAMI DVD?
Obvykle ano. Dokonce i ty nejstarší jednotky DVD-ROM jsou schopny přečíst disky CD-RW. Nové jednotky také zapisují na disky CD-R.

CO ZNAMENAJÍ ÚDAJE O RYCHLOSTI, NAPŘ. 2x, 3x ATD.?
Ihned po zavedení technologie DVD na trh se v obchodech začaly objevovat stále rychlejší jednotky. Nové jednotky otáčejí disk rychleji, než tomu bylo u původních modelů. Je-li rychlost přenosu dat dvounásobná, znamená to, že je 2x rychlejší, než tomu bylo u prvních jednotek DVD. Mimochodem rychlost jednotek DVD je devětkrát vyšší než u jednotek CD-ROM. Takže 2x DVD = 18x CD atd...

EXISTUJÍ U ZAPISOVATELNÝCH FORMÁTŮ DVD PROBLÉMY S KOMPATIBILITOU?
Ano. Většinu disků DVD lze přečíst na většině jednotek DVD, ale zapisování na disk DVD je někdy omezeno, v některých případech na jedinou kompatibilní jednotku DVD, která používá daný formát. DVD jednotky rovněž přečtou většinu disků CD.

V ČEM SE LIŠÍ TECHNOLOGIE DVD OD TECHNOLOGIE CD?
Podobně jako u disků CD se i na disky DVD ukládají data do mikroskopických drážek, ale ty jsou mnohem menší, a proto disky DVD pojmou 7x více informaci než disky CD.

CO ZNAMENÁ, KDYŽ JE U CD UVEDENO SLOVO "PRINTABLE"?1
Jedná se o vrchní vrstvu CD, která je nepotištěná, je většinou bílé barvy. Tato vrstva je vhodná k potištění ve speciálních tiskárnách. "Printable" znamená potištitelný, polepitelný.

CO ZNAMENÁ, KDYŽ JE U CD UVEDENO SLOVO "PRINTABLE"?
Jedná se o vrchní vrstvu CD, která je nepotištěná, je většinou bílé barvy. Tato vrstva je vhodná k potištění ve speciálních tiskárnách. "Printable" znamená potištitelný, polepitelný.

KABELY

JAKÝ USB KABEL MOHU POUŽÍT K TISKÁRNĚ?
Nejdříve musíte specifikovat koncovky. Mezi nejprodávanější patří A Plug/B Plug, délka 1,8 m (Obj. č. KU018ABH0L) a A Plug/A Plug, délka 1,8 m (Obj. č. KU018AAZ0L). Obecně platí, že zařízení USB (tiskárna, plotr, kamera, scaner, foto, …) se připojuje kabelem KU018ABH0L. Jelikož se někteří výrobci v rámci nadstandardu snaží nabídnout více, mají ve svých zařízeních USB HUB (většinou jedno-portový, tedy jeden vstup do tiskárny a jeden výstup).


DATASWITCHE

KTERÝ DATASWITCH MÁM POUŽÍT PRO SPOJENÍ 2 PC A 1 TISKÁRNY (DVOU TISKÁREN A JEDNOHO POČÍTAČE)?
Pro tento účel existují ruční a automatické dataswitche. Záleží na vaší volbě.

2 PC + 1 tiskárna: můžete použít ruční dataswitch QSMN210P00 nebo automatický QSAN210P00, u tiskáren se zpětnou komunikací pak QSAB210P00.

1 PC + 2 tiskárny: ruční dataswitch QSMN210P00 nebo automatický QSAB120P00 (i u tiskáren se zpětnou komunikací).

JAKÉ JSOU VLASTNOSTI BITRONICS SWITCHE QSAB210P00?
Toto provedení dataswitche umí zpětně komunikovat s počítačem. Je však nutné použít plněžilové propojovací kabely. Pro zpětnou komunikaci se používají i další vodiče v kabelu (19 až 25), a tak musí být u těchto DSW použity 25 pinové kabely.


MULTIMÉDIA

JAK PŘIPOJIT SESTAVU REPRODUKTORŮ SW-5.1 k SOUNDMAKER-LIVE 5.1?
Sestava reproduktorů musí být připojena ke zvukové kartě prostřednictvím 9 pinového konektoru. Pro zapojení použijte pouze šedé kabely. Při propojování SW-5.1 se SoundMaker-Live 5.1 by neměl být zapojen hnědý kabel.


POLOHOVACÍ ZAŘÍZENÍ

JAK JE ŘEŠENO NAPÁJENÍ U RÁDIOVÉ OPTICKÉ MYŠI Z KOLEKCE LOGO - WIRELESS OPTICAL BLACK-SILVER (MMLLP01CKBB0)?
Napájení u této bezdrátové myši je řešeno pomocí 2 AA akumulátorů. Během práce se Vám dva další akumulátory dobíjejí v dobíječce, která slouží zároveň jako RF příjímač/vysílač. Součástí dodávky jsou 4 AA akumulátory.

PROČ NĚKTERÉ MYŠI NEFUNGUJÍ S REDUKCÍ?
Standardní sériové myši fungují s redukcí na PS/2, ale zpravidla nefungují další (boční) tlačítka a kolečka. Znamená to, že myš funguje jako 2-tlačítková nebo 3-tlačítková. Naopak PS/2 myš, pokud k tomu není vnitřně uzpůsobená, nebude s redukcí fungovat na sériovém portu. Obdobné je to i s USB myší: Pokud použijete USB myš a dáte jí redukci na PS/2 nebo COM, nebude zpravidla fungovat.

JAK NASTAVIT JOYSTICK PRO HRY V DOSU?
Všechny hry založené na DOSu (včetně těch, které se spouštějí z Windows)pracují s vlastním ovládačem joysticku a nepotřebují nastavení ve Windows 9x. Spíše je nutno nastavit a přizpůsobit joystick konkrétní hře prostřednictvím volby Options nebo Control menu.


ČISTICÍ PROSTŘEDKY

VYŽADUJÍ LCD MONITORY A NOTEBOOKY SPECIÁLNÍ ČIŠTĚNÍ?
Ano, povrch těchto monitorů je citlivý, proto není vhodné použít jakýkoliv čisticí prostředek. Z naší nabídky čisticích produktů LogoClean vám můžeme doporučit antistatický gel, který účinně vyčistí nejen monitor, ale také tmavé plastové povrchy a klávesnice a díky své gelové konzistenci nezatéká.


GSM

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI JEDNOTLIVÝMI TYPY BATERIÍ?
Ni-MH
Niklo-metal-hydridové baterie
Baterie Ni-MH nabízejí větší kapacitu při stejné hmotnosti a až o třetinu více energie oproti staršímu typu baterie (Ni-Cd). Neobsahují tolik škodlivých látek, jsou tedy šetrnější k životnímu prostředí a také paměťový efekt je více potlačen. Formování baterie není nutné provádět tak často. Počet nabíjecích cyklů: 500-700.

Li-Ion
Lithium-iontové baterie
Li-Ion baterie uloží o dvacet procent více energie než typ Ni-MH. Jsou vybaveny prvky, které kontrolují nabíjecí i vybíjecí napětí, proud a teplotu se snahou zabránit při nabíjení či vybíjení extrémům. Vzhledem k tomu, že u baterií typu Li-Ion je téměř nulový paměťový efekt, případná ztráta kapacity je trvalá. Počet nabíjecích cyklů: 900-1100.

Li-Pol
Lithium-polymerové baterie
Li-Pol baterie je jediný typ, který ve své struktuře neobsahuje kapalný roztok, ale polotekutý gel nebo tuhý polymer a z tohoto důvodu se takové baterie někdy označují jako "plastové". Baterie nabízí při stejných rozměrech vysokou kapacitu - až čtyřnásobnou oproti bateriím typu Ni-Cd. Zpevněný elektrolyt umožňuje zjednodušit konstrukci celého článku, díky tomu můžou být baterie neuvěřitelně tenké, malé a lehké. Počet nabíjecích cyklů: 900-1100.


POČÍTAČOVÉ DOPLŇKY

CO TO ZNAMENÁ "BEZPEČNOSTNÍ FILTR"?
Tento filtr zajistí, aby diskrétní údaje (interní firemní informace) mohla na obrazovce sledovat pouze osoba sedící přímo před monitorem. Díky technologii s mikrokroskopickými štěrbinami vidí lidé při pohledu ze strany pouze tmavou prázdnou obrazovku.

KTERÉ FILTRY JSOU VHODNÉ PRO NOVÉ MONITORY?
Problém radiačního záření ustupuje do pozadí, jelikož tato otázka je řešena již při výrobě monitorů. Filtry dnes nachází své uplatnění zejména díky svým optickým vlastnostem (antireflexní filtry, filtry s kruhovou polarizací – eliminují nepříjemné odlesky svítidel či odraz z oken na Vašem monitoru) nebo pro zvýšení diskrétnosti (bezpečnostní filtry). Antistatické filtry navíc zabraňují usazování prachu.


PÁSKY

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI CARBONOVOU A NYLONOVOU PÁSKOU?
CARBON - je páska fóliová, která je potažena práškem. Je určena pouze na jedno použití, jelikož při psaní se prášek lepí na papír a nevrací zpět.
NYLON - páska je v kazetě svařená do "nekonečné" smyčky, která stále obíhá. Páska se používá tak dlouho, pokud je přijatelná intenzita tisku.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PÁSKAMI EPSON S OZNAČENÍM LX A LQ?
Rozdíl mezi těmito páskami skutečně je. Pásky řady LX jsou určeny pro devíti jehličkové mechaniky a pásky LQ pro dvacetičtyř jehličkové mechaniky. Originální páska pak obsahuje mimo klasických barvících složek ještě složky chladící a mazací, které zabraňují zadření hlavy. Vlastní rozdíl mezi páskou LX a LQ je pak v rastru použité tkaniny, který je přesně sladěn s použitím té které tiskové hlavy.

CO ZNAMENÁ OZNAČENÍ "GEAR MODEL" U PÁSEK FULLMARK PRO EPSON LQ2170 (OBJ. Č. PTEP072BGF)?
Délka této pásky je 40 m, klasická HD (high density) má 60 m. Aby se vykompenzoval rozdíl v délce, mírně se odlišují také řešením uvnitř pásky. Nedá se říci, že by jedna byla horší, kvalitativně jsou obě obdobné.


INKOUSTY

KDY MÁM CARTRIDGE NAPLNIT?
Doporučujeme naplnit cartridge dříve, než v ní zcela dojde inkoust, jinak může u bublejet hlaviček (např. Canon, HP, Lexmark)dojít ke spálení topných tělísek u trysek, popř. naplnit prázdnou cartridge okamžitě po spotřebování inkoustu. V opačném případě může dojít k zničení nebo zaschnutí trysek a v důsledku toho nebude Váš tisk kvalitní.

CO MÁM DĚLAT, JESTLIŽE INKOUSTOVÉ TRYSKY V CARTRIDGI ZASCHNOU?
1) Aktivujte čisticí proces na Vaší tiskárně. Pokud tato operace nepomůže,
2) Cartridge otočíme tak, aby trysky směřovaly nahoru. Na trysky kápneme přiměřené množství čisticího roztoku z kolekce LogoClean, který snadno a rychle odstraní zaschlý inkoust a dostane se i do nepřístupných tiskových kanálů. Necháme působit cca 40 minut, pak otřeme jemným hadříkem LogoClean. Podle potřeby postup opakujeme. Na vybrané typy cartridgí nabízíme čisticí cartidge, která se používá stejně jako obvyklá tisková patrona.
3) Né vždy se může jednat o zaschnují trysek, mohlo také dojít k nevratnému poškození trysek resp. topných tělísek.

KOLIKRÁT MOHU NAPLNIT INKOUSTOVOU CARTRIDGE?
Na tuto otázku neexistuje jednotná odpověď, jelikož počet naplnění závisí na každém typu cartridge. Obecně lze říci, že cartridge lze opětovně naplnit 2 - 5krát. Cartridge můžete plnit dokud nedojde k jejímu opotřebení. Poté je nutné koupit cartridge novou.

CO JE TO KOMPATIBILNÍ CARTRIDGE?
Kompatibilní cartridge jsou neoriginální nové cartridge. Každá inkoustová cartridge Logo a Fullmark je pečlivě vyrobena a testována.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI POJMY KOMPATIBILITA A RENOVACE?
Renovací je myšleno znovu naplnění již použité kazety (odstranění zbytku starého inkoustu, vyčištění, kontrola trysek, naplnění novým inkoustem, zabalení). Kompatibilní znamená, že je tento produkt nově vyroben jiným než originálním výrobcem a měl by být 100% kompatibilní s originálem.

NESU NĚJAKÉ RIZIKO POUŽITÍM KOMPATIBILNÍ CARTRIDGE?
Výrobci tiskáren nedoporučují používání kompatibilního spotřebního materiálu, avšak skutečným důvodem zpravidla není zhoršená kvalita tisku, nýbrž potřeba pokrýt investice na vývoj nových tiskáren. Cena nových tiskáren je z konkurenčních důvodů stlačena na minimum a náklady proto mají být kompenzovány většími zisky z prodeje spotřebního materiálu. Používáním kompatibilního spotřebního materiálu neztrácíte záruku k Vašemu tiskovému zařízení.

Nevylučujeme, že použití nekvalitního inkoustu může vést ke zhoršené kvalitě tisku, v horším případě může způsobit závadu na vaší tiskárně. Doporučujeme proto využívat nabídek známých a kvalitních firem, které již znáte, a tím se vyhnout případným potížím. Použití kompatibilního spotřebního materiálu Logo nebo Fullmark však toto riziko nepřináší. Tyto inkoustové soupravy jsou testovány za přísných podmínek a zaručují, že vaše tiskové výstupy budou na stejné kvalitativní úrovni jako originální spotřební materiál. Značka Fullmark obdržela certifikát kvality ISO 9002 a ISO 14001. Společnost LAMA má zároveň pro případ možného poškození tiskárny způsobeného vadným spotřebním materiálem sjednáno pojištění a garantuje bezproblémové vyřízení případných potíží. Přesný postup stanoví reklamační řád.

JSOU KOMPATIBILNÍ CARTRIDGE ZNAČKY "LINEA" OPRAVDU OEM PRODUKT FIRMY LEXMARK?
Ano, opravdu jsou to kompatibilní cartridge vyrobené výrobcem LEXMARK.

CO JE TO REFILL?
Slovo refill pochází z angličtiny a znamená "náplň". V tomto případě máme na mysli náplň (inkoust) k opětovnému naplnění již použité inkoustové cartridge a tedy její opakované využití. Tento způsob je šetrný jak k životnímu prostředí, tak i k Vaší peněžence. Refillem se zpravidla myslí náhradní náplň ve formě stříkačky nebo kanystříku s inkoustem.

LZE NAHRADIT TISKOVOU HLAVU BC 01 TISKOVOU HLAVOU BC 02 PŘÍPADNĚ HLAVOU BX 2 NEBO BX 3?
Toto pravidlo nelze doporučit, neboť každá z těchto cartridgí má jinou zahřívací teplotu trysek, případně jinou elektronickou část pro zpracování dat. Takto nahrazené cartridge pracovat mohou, ale také mohou nevratně poškodit elektroniku tiskárny. Každá taková záměna je pouze na vlastním uvážení zákazníka a samozřejmě na jeho riziko.

PROSÍM O VYSVĚTLENÍ ROZDÍLU MEZI CARTRIDGEMI HP C6578A A HP C6578D?
Vysvětlení je velice jednoduché, tisková hlava HP C6578A má kapacitu větší, obsahuje 38 ml inkoustu, naopak HP C6578D má menší a obsahuje 19 ml inkoustu. V přepočtu na jednotlivou stránku pak samozřejmě vychází levněji provoz při použití větší cartridge.

JAK VYPADÁ 5 % POTIŠTĚNÍ STRÁNKY?
Běžně se uvádí jako příklad obchodní dopis bez loga a grafiky, který na papíru zabírá místo asi z jedné třetiny.

JAK VYPADÁ 7,5 % POTIŠTĚNÍ STRÁNKY PRO BAREVNÝ TISK?
Na rozdíl od 5 % pokrytí, které se užívá pro černý tisk, pro barevný tisk se uvádí 7,5 % pokrytí. Příklad je pak téměř identický, opět se jedná o obchodní tiskopis tentokrát s použitím menších barevných doplňků.


TONERY

CO JE TO "RENOVACE" TONEROVÉ KAZETY?
Prázdná tonerová kazeta je vyčištěna od zbytkového toneru, dále jsou nahrazeny opotřebované části kazety (stěrky toneru, osvitový válec, magnetický válec). Kazeta je naplněna tonerovým práškem původního typu a stejného objemu. Po pečlivém dodržování postupu a kvality renovace lze tonerovou kazetu použít až 10x (nejčastěji 4x až 5x).

JAK ZJISTÍM NA TONERECH ZNAČKY BROTHER JEJICH KAPACITU PŘÍMO Z NÁZVU TONERU?
Např. toner TN 6300 vydrží 3000 stran a toner TN 6600 vydrží 6000 stran druhá číslovka v názvu tedy uvádí počet stran v tisících při 5 % potištění stránky.

ZAKOUPIL JSEM TONER OKI OL 400ex A TONER NELZE NASADIT, PO VYJMUTÍ PŮVODNÍHO JE VĚTŠÍ, JEDNÁ SE O VĚTŠÍ KAPACITU TONERU? JAKOU ÚPRAVU MUSÍM PROVÉST, ABY ŠEL TONER NASADIT?
Bohužel vás váš současný prodejce neupozornil na existenci více modelů tiskáren OKI, které nesou v názvu označení OL 400. Model OL 400 je starší model s poměrně velkým tonerem, který však bohužel nelze aplikovat do modelů tiskáren OL 400e ani do OL 400ex. Tato skutečnost je uvedena i na obale zmíněného toneru.


KANCELÁŘSKÉ POTŘEBY

KTERÝ PAPÍR PRO INKOUSTOVOU TISKÁRNU MI MŮŽETE DOPORUČIT?
Z kategorie levnějších a tedy často používaných vám doporučujeme řadu EFFECTO a COMMUNIQUÉ. Dalším druhem jsou "speciální" papíry originálních výrobců, garantující vysokou užitkovou hodnotu při konkrétním požadavku. Papír COMMUNIQUÉ nebo SOLSTAR jsou vhodné pro běžný inkoustový tisk. V případě tisku obrázků a fotek se mohou tyto standardní papíry rozmočit či pokroutit. V tom případě doporučujeme použít papír s vyšší gramáží nebo speciální papíry originálních výrobců HP, Canon, Epson či Fullmark.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI PANASONIC FÓLIÍ KX-FA 136 A A FÓLIÍ PANASONIC KX-FA 136 X?
V současné chvíli se tento model fólie vyrábí na dvou hlavních místech na světě. Jedním je přímo výrobce v Asii a druhým výrobce v Evropě. Oba výrobci jsou originálními výrobci těchto fólií a přímo spadají pod značku Panasonic, pro jejich rozlišení pak jsou folie označeny písmenem A-Asie a písmenem X-Evropa. Uvedené folie jsou plně kompatibilní pro všechny modely uvedené na obou obalech.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nepřihlášený uživatel

Novinky

18.07.2024
Elektro ORAVA - Nově v sortimentu
Užijte si léto s naším novým sortimentem elektrospotřebičů ORAVA! Nabízíme širokou škálu produktů, které vám i vašim zákazníkům zpříjemní letní dny a usnadní život.
14.06.2024
Proč vsadit na originál HP?

Nejlevnější varianta se nemusí vždy vyplatit. Investujte do originálu a získejte jistotu kvality, ochranu životního prostředí a klid v duši.
Padělky s sebou přináší vážná rizika a hrozby. Proč by vás to mělo zajímat? Dozvíte se ZDE.

Ujistěte se, že máte originální spotřební materiál HP
. Jak na to? Zjistíte ZDE.

04.06.2024
Nová kapitola Verbatim začíná
S nadšením Vám představujeme zbrusu nové logo Verbatim.
26.01.2024
Víte, co se děje s recyklovanými kazetami HP?

HP si váží toho, že recyklujete inkoustové kazety. Zajímalo vás ale někdy, co se s nimi děje?
Podívejte se, jak recyklace v uzavřeném cyklu přemění staré inkoustové kazety HP na nové a zabrání tomu, aby se plast dostal na skládky. Více zde: https://bit.ly/3U78wQj

12.09.2023
Novinky pro hráče, studenty i do kanceláře
Oblíbená značka herních stolů Ultradesk přináší další novinky pro nadšence gamingu, ale i pro ty, kteří hledají pracovní stanici, která zapadne do jakéhokoliv prostoru, desingu a poslouží svému účelu při práci, učení i zábavě.

Akce

11.06.2024
Jak zařídit báječné léto pro celou rodinu?

Nabídněte zákazníkům bohatý výběr produktů, se kterými prožijí nezapomenutelné léto plné dobrodružství, zábavy i odpočinku.